Sipariş ve Teslimat Koşulları

Sipariş ve Teslimat Koşulları

Kredi kartı, havale veya EFT kanalıyla yapılan ödemeler beyondwine.com.tr.tr hesaplarına iletildiği andan itibaren siparişleriniz kesinleşir ve işleme alınır. Ödemenizin onaylanmasının ardından siparişinizin hazırlanması aşamasına geçilir ve onay alındığınızın ithalatçının stoklarında olduğu taktirde en geç 3 iş günü içinde kargoya verilir.

Ürünlerin hazırlanma sürecinin, burada belirtilen süreyi aşması durumunda e-posta veya telefon ile bilgilendirilirsiniz. beyondwine.com.tr, MNG kargo şirketi ile çalışmaktadır.

Siparişinizin size veya belirttiğiniz adrese ulaşmaması durumunda, info@ladeesse.com.tr adresinden e-posta yoluyla bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Sipariş verdiğiniz ürünleri, teslimat esnasında size iletilen belge/evraklarla karşılaştırarak kontrol ediniz. Siparişe konu olan ürünlerin eksik, hasarlı veya siparişinizden farklı olduğunu tespit ettiğinizde, kargo/kurye görevlisine tutanak yazdırarak gönderiyi teslim almayınız ve en kısa zamanda info@ladeesse.com.tr adresinden e-posta yoluyla bize bildirimde bulununuz.

 

beyondwine.com.tr‘dan vermiş olduğunuz siparişlerde kargo/kurye gönderileri ücreti ayrıca istenebilir. Buna ek olarak bazı hizmetler de ayrıca ücretlendirilebilir ve bu konuda sizden onay alınır.

beyondwine.com.tr adresine sitesine girmiş her kişi ürün satın almasa da yukarıda ilan edilmiş hüküm ve şartların kabul edildiği anlamına gelmektedir.
İade Şartları

4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun şartları uyarınca www.beyondwine.com.tr, “ürün iadesi” ve “ayıplı ürün iadesi” şartlarını uygulamakla yükümlüdür. www.beyondwine.com.tr üzerinden internet yoluyla ve/veya www.beyondwine.com.tr aracılığıyla telefonla yapılan mesafeli satışlarda ilgili kanun gereğince herhangi bir neden göstermeksizin 7 gün içinde sözleşmeden cayma hakkını kullanabilirler. Sözleşmeden cayma hakkının gerçekleşmesi, cayma isteğinin www.beyondwine.com.tr ilgililerine 7 gün içerisinde bildirilmesine bağlıdır.

www.beyondwine.com.tr müşterileri, cayma isteklerini iletmek için info@ladeesse.com.tr adresine e-posta gönderebilirler. Herhangi bir bildirim olmadan gerçekleştirilecek iade işlemleri kabul edilmeyecektir.

Cayma hakkının kullanılarak www.beyondwine.com.tr dan satın alınan ürün veya ürünlerin iade edilebilmesi için ürünlerin müşterilere ulaştırıldığı koşullardaki gibi geri gönderilmesi zorunludur. Başka bir ifadeyle ürün, ürün kutusu ve jelatini (sipariş ambalajı haricindeki ürünün muhafaza edildiği kutu), fatura, irsaliye ve siparişle birlikte gelen diğer tüm unsurlar eksiksiz bir şekilde iade işlemi için www.beyondwine.com.tr tarafından veya info@ladeesse.com.tr adresinden belirtilen adrese gönderilmelidir. İade gönderimi sürecindeki eksik, kayıp veya hasarlar www.beyondwine.com.tr sorumluluğunda değildir.

İade işleminin www.beyondwine.com.tr tarafından onaylanmasını müteakip ürün için tahsil edilen tutarın tamamı; üründe eksik, hasar veya kayıp varsa karşılık gelen tutar ürün tutarından tazmin edilerek ödeme yönteminin aynısı üzerinden (kredi kartı, havale veya EFT nin hangisiyle ödeme yapılmışsa) sipariş sahibine iade edilir. Sipariş kredi kartı taksitlendirmesi yöntemiyle verilmişse, geri ödemede de taksit çekimlerinin yapılacağı tarihler dikkate alınacaktır. Kredi kartıyla ve diğer yöntemlerle verilen siparişlerin geri ödemesi banka onay sürecine bağlıdır ve bankalar arasında bu süreç farklılık göstermektedir. Olası gecikmelerden dolayı www.beyondwine.com.tr sorumlu tutulamaz.

4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun cayma hakkı dışında tüketicilere ayrıca ayıplı ürünü iade etme hakkı da tanımaktadır. Yasa uyarınca www.beyondwine.com.tr, satış tarihini takip eden 30 gün içerisinde üründe ayıp olduğunun yetkili uzmanları tarafından tespit edilmesi durumda tüketiciye iade, ayıpsız misli ile değişim, ayıp oranında indirim veya ücretsiz onarımda bulunmakla mükelleftir. Üründe ayıp tespit edilememesi durumunda 7 gün içerisinde sözleşmeden cayma hakkı dışında başka bir hak talep edilemez.

Buna göre müşteriler www.beyondwine.com.tr üzerinden internet yoluyla ve/veya telefonla yapılan mesafeli satışlarda ilgili verdikleri siparişlerde ayıplı bir ürünle karşılaşmış iseler; info@ladeesse.com.tr adresinden e-posta yoluyla başvuruda bulunabilirler.
Hatalı kullanım, kaza, kullanımdan kaynaklanan eskime veya deformasyon gibi kullanıcı kaynaklı ayıplar bu kapsama dahil değildir.


Kullanıcı Sözleşmesi

Bu internet sitesine girmeniz veya bu internet sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız aşağıdaki koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Bu internet sitesine girilmesi, sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan www.beyondwine.com.tr sorumlu değildir. www.beyondwine.com.tr, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

www.beyondwine.com.tr işbu site ve site uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayım anında yürürlüğe girer. Sitenin kullanımı ya da siteye giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Bu koşullar link verilen diğer web sayfaları için de geçerlidir.

www.beyondwine.com.tr ‘nin kullanıcı tarafından siteye kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla kullanıcıya iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla kullanıcıya ulaşma hakkı bulunmaktadır. Kullanıcı işbu sözleşmeyi kabul etmekle aksine bir yazılı bildirimi olmadığı müddetçe www.beyondwine.com.tr ‘nin kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir.

Kullanıcı bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

www.beyondwine.com.tr, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bu internet sitesi www.beyondwine.com.tr ‘nin kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. www.beyondwine.com.tr bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

www.beyondwine.com.tr bu internet sitesinin genel görünüm ve dizaynı ile internet sitesindeki tüm bilgi, resim, Beyond Wine markası ve diğer markalar, alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin (“Materyaller”) ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. Internet sitesinde bulunan hiçbir Materyal; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Internet sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. www.beyondwine.com.tr’nin burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.

Beyond Wine dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir

Bu şartlar, sitemizdeki hizmetlerden faydalanabilmeniz için gerekli kuralları içermektedir. 

SİTEMİZE ÜYE OLARAK, KULLANICI SÖZLEŞMESİ’Nİ OKUDUĞUNUZU, İÇERİĞİNİ ANLADIĞINIZI VE HÜKÜMLERİNİ KABUL ETTİĞİNİZİ VE ONAYLADIĞINIZI KABUL, BEYAN ETMİŞ OLUYORSUNUZ.